چالوس از شهرهای مازندران منطقه ای کوهستانی در ساحل دریای خزر است که از نمک آبرود تا رود چالوس  در امتداد دارد. چالوس از زمان های قدیمبه دلیل آب و هوا و موقعیت دسترسی، بهترین منطقه برای ساخت ویلا و تفرجگاه ها بوده است.

راهنمای خرید ویلا در چالوس:

بهتر است ویلایی را بخرید که متناسب با هدف شما باشد. براس مثال اگر زمان زیادی نمی‌خواهید از ویلای خود استفاده کنید و در هنگام استفاده نیز تعدادتان کم است نیازی به هزینه بیشتری برای ویلاهای بزرگتر ندارید.

از دیگر نکات خرید ویلا در نور به وضعیت فونداسیون مربوط می‌شود.

حتما مطمئن شوید که ویلای شما فونداسیون مناسبی دارد. چرا که با توجه به شرایط آب و هوایی شهرستان نور و بارش‌های مداوم آن باید پی ریزی مناسبی برای ویلا انجام شده باشد.

همچنین عایق بندی کف و سقف و دیوارهای ویلا و کیفیت انجام آن نیز بسیار مهم است. از نفوذ سرما و رطوبت به داخل ویلا جلوگیری کند. علاوه بر این اسکلت بندی ویلا باید از ستون‌های بتنی مسلح باشد و بر اساس استانداردهای مهندسی در مقابل زلزله ساخته شده باشد.

فرصت مناسب خرید ویلا:

فرصتی مناسبی که برای خرید ویلا توصیه می‌شود. مانند دیگر بخش‌های معاملات مسکن، فصل تابستان است که رونق بیشتری دارد. البته نباید این نکته را فراموش کرد که خرید ویلا مانند خرید یک خانه شهری نیست.. بسیاری از آیتم‌هایی که در آن مد نظر است مانند آرامش و علاقه به طبیعت و غیره با بحث زمان تداخل چندانی ندارد.

اما گاهی اوقات با نزدیک شدن فصل سرما و کاهش تب و تاب خرید ویلا در نور قیمت‌ها به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کنند . شما می‌توانید با استفاده از این وضعیت اقدام به خرید یک ویلای شیک بکنید.

برای پیدا کردن یک ویلای خوب که با نیازهای شما منطبق باشد باید ابتدا سرمایه خود را بررسی کنید. با توجه به گذشت زمان برای پیدا کردن ویلا دقت داشته باشید که این بودجه تغییر پیدا نکند. چرا که در این صورت مجبور می‌شوید تمامی راه‌های رفته را مجددا بروید.

یکی از دلایل شما برای خرید ویلا میبایست امنیت آن باشد. برای این منظور خرید ویلاهای شهرکی آیتم های مناسبی هستند. چرا که شما در زمانی که در ویلا حضور ندارید نگهبانی آن منطقه رفت و آمدها را کنترل خواهد کرد. این نگهبانی به صورت ۲۴ ساعته از منطقه مراقبت می‌کند و از ورود غریبه‌ها به شهرک جلوگیری می‌کند. در اغلب این شهرک‌ها امکانات تفریحی مانند زمین بازی کودکان، فضای سبز و غیره وجود دارد.

 

.